راهکارهای محافظت نیرویی

شرکت مقاوم سازی تکنوپل راهکارهای محافظت نیرویی تخصصی و متناسب با نیاز خاص پروژه شما پیشنهاد می دهد. راهکارهای محافظت نیرویی ما به منظور رفع طیف وسیعی از مشکلات و نیازها در سازه های موجود طراحی شده است:

 • محافظت در برابر بار انفجار
 • محافظت در برابر آتش سوزی
 • محافظت در برابر خرابی پیش رونده
 • محافظت در برابر بار ضربه

برای دستیابی به سطح استانداردی از حفاظت نیرویی در سازه ها، مقاوم سازی تکنوپل راهکارهای پیشرفته ای با استفاده از کامپوزیت FRP، کامپوزیت FRCM و افزایش ابعاد مقطع طراحی کرده است.

روش های محافظت نیرویی پیشنهادی ما در بالا بردن سطح ایمنی و عملکرد انواع ساختمان ها و اجزا آن بسیار موثر می باشد. این روش ها را می توان به آسانی برای محافظت نیرویی ستون ها، تیرها، دال ها و دیوارها در ساختمان های تجاری، مسکونی،عمومی و حتی بناهای تاریخی مورد استفاده قرار داد.
تعدادی بیشماری از زیرساخت های حمل و نقل ساخته موجود همچون تیرها و تونل ها الزامات شکل پذیری و دوام را در برابر با انفجار و ضربه ندارند. متخصصین تکنوپل روش های کارآمدی را جهت مقاوم سازی زیرساخت های حمل و نقل که نیازمند ارتقا حفاظت نیرویی و مقاومت در برابر بار انفجار می باشد را طراحی کرده اند.
سازه های ساخته شده در حوزه صنعت آب و فاضلاب همچون لوله ها نیازمند حفاظت در برابر طیف گسترده ای از بارگذاری های پیش بینی نشده و یا خرابکاری های تعمدی می باشند. روش های پیشنهادی ما می توانند جهت افزایش چشمگیر تاب آوری سازه هایی همچون لوله ها و مخازن در برابر بار انفجار، ضربه و… مورد استفاده قرار گیرند.
وقوع تصادفی انفجار در سازه های ساخته شده در مناطق صنعتی همچون نفت، گاز و پتروشیمی و سازه های دریایی همچون اسکله نفت و گاز همواره یکی از دغدغه های صاحبان این سازه ها بوده است. مقاوم سازی تکنوپل با شناخت این چالش ها روش های کارآمدی را برای رفع طیف وسیعی از نیازهای حفاظت نیرویی در این حوزه پیشنهاد می دهد.
در ادامه شما می‌توانید با جزییات مربوط به راهکارهای تخصصی حفاظت نیرویی در سازه ها تکنوپل آشنا شوید.
در اینجا شما می‌توانید با جزییات مربوط به راهکارهای محافظت نیرویی تکنوپل آشنا شوید.

 • ساختمان‌ها
 • زیرساخت‌های حمل و نقل
 • سازه های آب و فاضلاب
 • نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع مادر
 • سازه‌های دریایی

محافظت نیرویی با استفاده از کامپوزیت FRP

تکنوپل بر مبنای کامپوزیت FRP راهکارهای موثری جهت بهسازی سازه‌هایی که نیاز به تعمیر و مقاوم‌سازی دارند ارائه می دهد. سیستم کامپوزیت FRP شامل طیف گسترده‌ای از الیاف کربن و الیاف یشه تقویت کننده با استحکام بالا و رزین اشباع متناسب با الیاف می‌باشد.

مقاوم سازی دال بنایی با الیاف FRP
مقاوم سازی دال بنایی با الیاف FRP

محافظت نیرویی با استفاده از کامپوزیت FRCM

کامپوزیت FRCM عبارت است از ماتریس سیمانی تقویت شده با الیاف. در این روش از مش فایبرگلاس یا مش کربن و بر بستر ماتریس سیمانی با مقاومت بالا به منظور تقویت و استحکام سازه های بتنی و بنایی استفاده می گردد.

امروزه کامپوزیت های تقویت شده با ماتریس سیمانی (FRCM)  به عنوان یک راهکار مناسب برای حفاظت از سازه ها در برابر بارهای انفجاری  ناشی از حوادث طبیعی و غیر طبیعی که ممکن توسط انسان و دیگر عوامل به وجود آید، مورد استفاده قرار می گیرد.FRCM  ها نوعی از مواد کامپوزیتی بوده که از یک یا چند لایه ماتریس پایه سیمانی تقویت شده با مش FRP تشکیل شده است.ماتریس های پایه سیمانی که نقش چسباننده و متصل کننده را در کامپوزیت FRCM دارد معمولا از سیمان پرتلند ، میکرو سیلیس و خاکستر تشکیل شده است.این نوع از کامپوزیت ها هنگامی که به اعضای سازه بتنی یا بنایی متصل می شوند سیستمی را تشکیل می دهند که به عنوان تقویت کننده اتصال بیرونی عمل کند.

محافظت نیرویی با استفاده از ژاکت بتنی

در این روش المان های سازه ای که دارای ضعف می باشند با افزودن میلگرد های طولی و قالب بندی و بتن ریزی مجدد مقاوم سازی می گردند.این راهکار مقاوم سازی جهت افزایش ظرفیت باربری ستون‌ها، تیرها، دیوارها و دال‌ها طراحی شده است.

بهنگام آتش سوزی استحکام نهایی ستون های بتن آرمه به دلیل کاهش سختی و مقاومت مواد کاهش می یابد.به همین دلیل نیاز است که تدابیر لازم جهت ترمیم ستون ها پس از آتش سوزی به منظور افزایش سطح ایمنی سازه ای انجام گیرد.ژاکت های خارجی به این دلیل که یکی از مقرون به صرفه ترین و آسان ترین روش ها برای تقویت و مقاوم سازی ستون های بتن آرمه آسیب دیده می باشد اغلب برای تعمیر و ترمیم آسیب های ناشی از آتش سوزی در این قبیل ستون ها استفاده می گردند.ژاکت های بتنی در اطراف ستون های آسیب دیده قرار می گیرند تا سطح مقطع را افزایش داده و مقاومت نهایی طراحی شده ستون های آسیب دیده بطورمستقیم یا غیرمستقیم بازیابی گردد.ژاکت بتنی یک روش متداول مقاوم سازی بتن از طریق افزایش سطح مقطع بوده و می تواند برای افزایش مقاومت نهایی ستون های بتن آرمه آسیب دیده در آتش استفاده گردد.
در این روش به دلیل افزایش سطح مقطع و مقدار آرماتور، نسبت لاغری و مقاومت فشاری محوری ستون بتن آرمه کاهش یافته و در مقابل سختی آن افزایش می یابد. به همین دلیل تعدا زیادی از ستون های بتن آرمه را با استفاده از روش ژاکت بتنی مقاوم سازی شده است.

محافظت نیرویی با استفاده از ژاکت بتنی
محافظت نیرویی با استفاده از ژاکت بتنی

سوالات متداول

راهکارهای محافظت نیرویی به چند دسته تقسیم می‌شود؟

محافظت در برابر ضربه-محافظت در برابر آتش سوزی-محافظت در برابر انفجار-محافظت در برابر خرابی پیش رونده

برای محافظت نیرویی سازه‌ها چه راهکارهایی ارائه می‌شود؟

استفاده از کامپوزیت FRP، کامپوزیت FRCM و افزایش ابعاد .

برای کدام بخش از سازه می‎توان از روش های محافظت نیرویی استفاده کرد؟

ستون ها، تیرها، دال ها و دیوارها در ساختمان های تجاری، مسکونی،عمومی و حتی بناهای تاریخی مورد استفاده قرار داد.

کامپوزیت‌های FRP از چه مصالحی ساخته شده اند؟

کامپوزیت FRP شامل طیف گسترده‌ای از الیاف کربن و شیشه تقویت کننده با استحکام بالا و رزین اشباع متناسب با الیاف می‌باشد.

کامپوزیت FRCM چیست و چه تفاومتی با FRP ها دارد؟

کامپوزیت FRCM عبارت است از ماتری سیمانی تقویت شده با الیاف. در این روش از شبکه های الیاف کربن و بر بستر ماتریس سیمانی با مقاومت بالا به منظور تقویت و استحکام سازه های بتنی و بنایی استفاده می گردد.

5/5 - (9 امتیاز)

۴ دیدگاه برای “محافظت نیرویی

  • هادی امامی پور گفته:

   با سلام و احترام
   کامپوزیت FRCM عبارت است از ماتریس سیمانی تقویت شده با الیاف. در این روش از شبکه های الیاف کربن و بر بستر ماتریس سیمانی با مقاومت بالا به منظور تقویت و استحکام سازه های بتنی و بنایی استفاده می گردد.

 1. ممقانی پور گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  راهکار های ارائه شده برای محافظت نیرویی توسط تیم تکنوپل برای چه سازه و پروژه هایی قابل اجرا می باشد؟

  • هادی امامی پور گفته:

   با سلام و احترام
   مقاوم سازی تکنوپل راهکارهای محافظت نیرویی تخصصی و متناسب با نیاز خاص پروژه شما پیشنهاد می دهد. راهکارهای محافظت نیرویی ما به منظور رفع طیف وسیعی از مشکلات و نیازها در سازه های موجود اعم از ساختمان ها ، زیر ساخت های حمل و نقل ، سازه های آب و فاضلاب ، نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع مادر و سازه های دریایی طراحی شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل