با افزایش عمر زیرساخت ها، تعداد خطوط لوله بیشتر می شود که هم به ترمیم و هم به نگهداری نیاز دارند. سیستم الیاف FRP یک رویکرد فعال و ایمن را برای مقاوم سازی طیف وسیعی از مشکلات از جمله خوردگی خارجی، نقص جوش، چروکیدگی، فرو رفتگی ها و حتی ترک ها ارائه می دهد.

این الیاف با استفاده از اپوکسی های با کارایی بالا و تقویت کننده های فیبر منحصر به فرد است که برای ترمیم لوله کشی طراحی شده اند. این سیستم ترمیمی را می توان با ابزار معمول در کمتر از یک ساعت نصب کرد که یک روش ترمیمی به موقع و ساده را تضمین می کند. نوارهای مختلف FRP در طول و عرض های مختلف برای رفع نقص و یا نشت در تمام اندازه های لوله و ضخامت دیواره طراحی شده اند. این محصول ترکیبی نوآورانه در انواع اندازه های مختلف برای رسیدگی به طیف گسترده ای از برنامه ها از جمله شرایط استاندارد، دمای بالا، محیط های شیمیایی سخت و شرایط زیر آب در دسترس است.

لوله های فرسوده و نشتی آن ها نگرانی کارفرمایان و مجریان خطوط لوله است. محصولات FRP راه حل های منحصر به فردی را خصوصاً در مقاوم سازی خطوط لوله موجود ارائه می دهند.

تقویت لوله با FRP
تقویت لوله با FRP

راه حل هایی با طیف وسیعی از اندازه قطر لوله از 100 میلی متر تا بیش از 4.5 متر ارائه داده می شود. اکثر این تکنیک ها بصورت بدون ترانشه انجام می شوند و نیاز به حفاری حداقل دارند.

الیاف نازک FRP با ضخامت تقریبی 1.3 میلی متر را می توان در سطح خارجی یا داخلی لوله مانند کاغذ دیواری برای مقاوم سازی لوله اعمال کرد. این مواد در طی یک روز عمل آوری می شوند و به مقاومت کششی سه برابر فولاد می رسند. مهندسان طراح تعداد و جهت الیاف موجود در هر لایه از الیاف FRP را تعیین کرده و نقشه های مهندسی را برای اینگونه ترمیم ها ارائه می دهند.

ویژگی ها و مزایا

 1. بیشتر ترمیم ها بدون ترانشه است و به حفاری صفر یا حداقل نیاز دارد.
 2. می تواند درجه فشار لوله را به طور قابل توجهی افزایش دهد.
 3. ترمیم ها را می توان به صورت داخلی یا خارجی انجام داد.
 4. حداقل افزایش ضخامت دیواره لوله (معمولاً 5 میلی متر)
 5. پوشش FRP یکنواخت، ظرفیت جریان لوله را بهبود می بخشد.
 6. ترمیم های سریع و با حداقل زمان انجام می شود.
 7. ایده آل برای ترمیم نقطه ای فقط در مناطق آسیب دیده.

 

5/5 - (2 امتیاز)

۲ دیدگاه برای “لوله های تقویت شده با FRP

  • اکبری گفته:

   با درود فراوان
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت محصولات با شرکت مقاوم سازی تکنوپل تماس بگیرید.
   ۸۶۰۸۴۲۶۸ ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل