کلید موفقیت یک پروژه ترمیم بتن چیست؟

خرابی سازه های بتنی می تواند به دلایل زیادی مانند خوردگی، آسیب های سازه ای، نفوذ آب و غیره اتفاق بیفتد. امروزه گزینه های زیادی برای انتخاب مصالح ترمیم بتن وجود دارد. تولید کنندگان مواد مختلفی را تولید می کنند: بر پایه سیمان، پلیمر اصلاح شده، اپوکسی ها و سایر مواد شیمیایی که همگی ممکن است گیج کننده باشند.

اولین قدم در انتخاب ملات تعمیری، تعیین مقاومت بتن مادر است. برای تعمیر طولانی مدت بتن ضعیف، ناسالم یا ترک خوردگی شدید، ممکن است به جای تعمیر، تعویض آن مقرون به صرفه تر باشد. اگر قصد دارید عملیات تعمیر را انجام دهید، باید علت آسیب بتن را تعیین کنید.

اگر مقاومت و یکپارچگی بتن اصلی دچار مشکل شود، می توان به راحتی ملات تعمیری و روش اجرا را برای تعمیر انتخاب کرد. هنگامی که ارزیابی بصری آسیب دیدگی شدیدی مانند ترک‌خوردگی گسترده در عناصر سازه‌ای یا هر گونه مشکلی که ممکن است بر یکپارچگی سازه تأثیر بگذارد را نشان می دهد، بهتر است از متخصصان کمک بگیرید. ممکن است یک مشاور حرفه ای یا شرکت مهندسی برای ارزیابی گسترده شامل آزمایش مورد نیاز باشد.

قبل از درگیر کردن تخصص بیشتر، چند سوال دیگر را در نظر بگیرید. آیا محیط سرویس به مشکل کمک می کند؟منطقه داخلی است یا بیرونی؟آیا یخ زدگی و ذوب شدن اتفاق می افتد؟بتن مادر تحت چه نوع بارهای ترافیکی قرار می گیرد؟آیا منطقه در معرض گرما یا سرمای شدید است، مانند نزدیک یا در کوره یا فریزر؟آیا این ماده با مواد شیمیایی مانند نمک های یخ زدایی در تماس خواهد بود؟آیا زمان تعمیر حساس است؟آیا در حین تعمیر از آن منطقه استفاده می شود؟آیا زمان خاصی برای انجام تعمیر وجود دارد؟این سؤالات و سؤالات دیگر به انتخاب ملات تعمیر کمک می کند.

آماده سازی بستر برای موفقیت تعمیر بسیار مهم است. در طول بررسی وضعیت سایت، روش ها و تجهیزات مورد نیاز برای آماده سازی مناسب منطقه باید تعیین شود. عواملی که در فرآیند انتخاب باید در نظر گرفته شوند عبارتند از نوع تعمیر مورد نیاز، به عنوان مثال، ترک، عمق جزئی یا عمق کامل. اندازه تعمیرات؛شرایط بتن؛و نوع و میزان آلاینده های روی بتن. علاوه بر این، روش ها و تجهیزات باید به گونه ای انتخاب شوند که با هرگونه الزامات زیست محیطی یا مسائل حساس به زمان در محل کار مطابقت داشته باشند. آیا می توان از آب، مواد شیمیایی یا ساینده های گرد و غبار استفاده کرد؟توجه داشته باشید که ممکن است برای آماده سازی مناسب بتن برای تعمیر، بیش از یک نوع روش آماده سازی و یا تمیز کردن مورد نیاز باشد.

 

ملات تعمیر بتن-شرکت مقاوم سازی تکنوپل

انتخاب ملات ترمیم کننده بتن

کارایی محصول یک نکته مهم است. ملات های تعمیری به صورت ماله ای، قابل ریختن، قابل پمپاژ، پاششی، روان یا خود تراز شونده فرموله می شوند.

ملات های روان در کاربردهای افقی نسبتاً مسطح به خوبی عمل می کنند. ملات های پاششی برای کاربردهای با حجم زیاد که شامل قرار دادن عمودی و فوقانی می باشد، مناسب هستند. ملات های ماله ای یا بسته بندی شده با دست می توانند برای کاربردهای عمودی، افقی یا فوقانی فرموله شوند. معمولاً ملات های ماله ای عمودی و فوقانی به گونه ای طراحی می شوند که در حین قرار دادن به خوبی بچسبند. ملات های تعمیر افقی ماله ای معمولاً حاوی ماسه های کمی بزرگتر هستند تا مقاومت سایشی بهتری داشته باشند. ملات‌های قالب‌گیری و ریختن معمولاً به گونه‌ای طراحی می‌شوند که شامل سنگدانه برای تعمیرات حجم بیشتری باشد. این ها همچنین برای قرار دادن سریعتر قابل پمپ شدن هستند.

آماده سازی سطح برای ترمیم بتن

آماده سازی مناسب سطح ممکن است حتی بیشتر از ملات تعمیری انتخاب شده عامل موفقیت عملیات تعمیر باشد. تمام بتن های ناسالم باید برداشته شوند.

هنگام آماده سازی یک منطقه، شکل ساده بهتر است، ترجیحا با گوشه های برش مربع برای انتقال بار. از گوشه های داخلی خودداری کنید. عمق یکنواخت منطقه ای که باید تعمیر شود نیز مطلوب است. از لبه زدن پرها به خصوص روی هر سطحی که ترافیک دارد خودداری کنید.

ترک ها در بتن به طور کلی تغییر مکان را نشان می دهند. پر کردن یک ترک پویا یا متحرک با ملات تعمیری صلب تنها منجر به ترک خوردگی ناحیه می شود. حرکت باید از طریق یک مفصل کنترل متوقف شود یا کاهش یابد تا ترک خوردگی مدیریت شود. ترک ها را می توان با اپوکسی به یکدیگر جوش داد. با این حال، عدم توقف حرکت یا نصب مفاصل کنترل نیز منجر به ظاهر شدن مجدد ترک می شود.

تصوری از قبل و بعد تعمیر بتن-شرکت مقاوم سازی تکنوپل

اجرای ملات ترمیم کننده بتن

بیشتر مواد ترمیم بتن نیاز به بستر SSD دارند. قبل از نصب ملات تعمیری پایه سیمانی، بستر باید از آب اشباع شود. با این حال، برای حفظ نسبت مواد به آب به سیمان، باید آب ساکن یا آب راکد برداشته شود.کلید دیگر قرار دادن کت باند است. در ناحیه اشباع شده، درست قبل از قرار دادن نهایی، مقدار کمی از ملات مخلوط شده را روی ناحیه قرار دهید و آن را به خوبی با یک برس سفت در آن ناحیه بمالید. آب یا مایع اضافی را به این روکش اسکراب اضافه نکنید، زیرا نسبت آب به سیمان را افزایش می‌دهد و یک خط اتصال ضعیف در تعمیر ایجاد می‌کند.در حالی که روکش اسکراب هنوز رطوبت دارد، ملات تعمیر را نصب کنید. برای دستورالعمل‌های اختلاط مناسب و عمق نیازهای نصب، و همچنین دستورالعمل‌های کاربردی خاص، تکنیک‌های تکمیل یا مراحل عمل آوری، به برگه اطلاعات محصول مراجعه کنید.تعمیر بتن می تواند به دلایل مختلفی باشد، از عیوب ساختاری طبیعی ناشی از نشست و تنظیم ساختمان ها در طول افزایش و کاهش دما تا آسیب ناشی از ورود غیرمنتظره آب یا ایجاد شده در اثر خوردگی قابل پیشگیری روی تکیه گاه های داخلی. در حالی که هر یک از این کارها به روشی مشابه نیاز به تعمیر دارند، یعنی پر کردن ترک ها یا شکاف ها با ملات ترمیم بتن تخصصی، ملات تعمیری مورد استفاده ممکن است بین هر یک از تعمیرات مورد نیاز متفاوت باشد.ملات های تعمیری بتن بر اساس کیفیت ترمیم به دو گروه سیمانی و اپوکسی تقسیم می شوند و هر دو می توانند برای کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار گیرند.

 

نحوه اجرا عملیات تعمیر بتن-شرکت مقاوم سازی تکنوپل

ما در شرکت تکنوپل، انواع ملات های تعمیری بتن را نگهداری می کنیم، این امر تضمین می کند که سیستم های مختلف می توانند به درستی در موقعیت های خاص تعمیرات اعمال شوند، طول عمر تعمیر را افزایش داده و به ما امکان می دهد ملات ها را با سازه اصلی مطابقت دهیم. تعمیرات را به صورت یکپارچه ترکیب کنید.

اطلاعات جامعی را از کارشناسان خود دریافت کنید و از محصولات ساختمانی همه کاره مانند ملات های تعمیری، گروت ها و مقاوم سازی سازه ها از شرکت تکنوپل برای پروژه خود استفاده کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل