گروت چیست؟

گروت ماده ای پایدار است که پس از استفاده در بسته بندی خشک، پلاستیکی، روان یا سیال، فضای خالی را پر می کند. پس از گیرش، گروت، پایداری و مقاومت مورد نیاز را فراهم می کند، فضاهای خالی اصلی را پر می کند.

گروت اپوکسی چیست؟

گروت اپوکسی ساخته شده از رزین اپوکسی و سنگدانه. این مخلوط به ماده دوام، سختی و خواص ضد آب عالی می بخشد. افزایش سریع مقاومت، مقاومت چسبندگی و مقاومت شیمیایی ارائه شده توسط رزین اپوکسی و مواد پرکننده، آن را برای شرایطی که ارتعاشات، آب، مواد شیمیایی و گرما به طور مرتب وجود دارد، ایده آل می کند.

گروت سیمانی چیست؟

گروت سیمانی ساخته شده از آب، سیمان و ماسه. گروت سیمان به اشکال مختلف (مانند ساییدگی زیاد، گیرش سریع و غیره) وجود دارد و در طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی استفاده می شود. گروت سیمانی به عنوان یک سطح باربری جامد بین صفحه ستون ساختمان و پایه پی استفاده می شود. این حتی امکان پخش بار در دال بتنی موجود را فراهم می کند. به عنوان مثال، می توانید یک ستون را نصب کنید، گروت سیمانی را در زیر آن به ضخامت مشخص شده اضافه کنید و ستون شما و بار کلی به فونداسیون بتنی منتقل می شود.

گروت سیمانی برای طیف وسیعی از کاربردهای مختلف بسترسازی و تثبیت به عنوان پایه، صفحات باربری و اسکلت فلزی مناسب است.

فرق گروت سیمانی و اپوکسی؟

در حالی که گروت های سیمانی در طیف وسیعی از صنایع اجرا می شوند، به دلایلی انتخاب ضعیفی برای گروت ریزی ماشین آلات هستند.برای مثال:

 • گروت سیمان برای مقاومت در برابر ضربه مداوم و ارتعاشات ماشین آلات سنگین طراحی نشده است. هنگامی که مواد در معرض این تنش ها قرار می گیرند، ترک می خورند یا در غیر این صورت آسیب می بینند که می تواند هم برای ماشین و هم برای بتن زیر آن عواقب شدیدی داشته باشد. از طرف دیگر، گروت اپوکسی دارای مقاومت پیوند باورنکردنی و مقاومت طبیعی در برابر لرزش است.
 • گروت سیمانی می تواند بین صفحه ستون و صفحه شالوده منقبض شود. اگر این اتفاق بیفتد، گروت ممکن است ترک بخورد و پایداری اتصال بین دو صفحه را تهدید کند. گروت اپوکسی دارای انقباض ذاتی کم است که این خطر را کاهش می دهد.
 • گروت های سیمانی نیز در برابر حملات شیمیایی آسیب پذیر هستند که می تواند به مرور زمان گروت را تخریب کند. گروت های اپوکسی ضد اسید هم در برابر آب و هم در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند و آن ها را برای ماشین آلات سنگین، به ویژه در تاسیساتی که در معرض مواد شیمیایی یا فرآوری مرطوب قرار دارند، ایده آل می کند.

تفاوت کاربرد گروت سیمانی وگروت اپوکسی-شرکت مقاوم سازی تکنوپل

کاربرد گروت

گروت اپوکسی و سیمان را می توان برای کاربردهای مختلف ساختمانی استفاده کرد. نمونه های معمول استفاده عبارتند از:

 • نصب صفحات پایه ستون
 • تعمیر ریل جرثقیل
 • نصب پایه پل
 • مهار میلگرد فولادی
 • تثبیت بولت ماشین های سنگین
 • پرکردن فضای خالی

روش گروتینگ صفحه ستون ماشین چیست؟

گروت ریزی صحیح یک صفحه شالوده شامل مراحل زیر است:

 • آماده سازی سطح بتن و صفحه شالوده:قبل از گروت ریزی، سطح بتن و صفحه باید به میزان کافی آماده شود. سطوح تمام اجزاء باید عاری از گرد و غبار، کثیفی و زباله باشد که ممکن است بر کیفیت پیوند گروت تأثیر بگذارد. برای صفحه، هر پرایمر یا پوشش نیز باید قبل از نصب برداشته شود.
 • گروت ریزی: برای ریختن موفقیت آمیز گروت اپوکسی، ویسکوزیته بهینه، سرعت جریان و شرایط دمایی گروت باید رعایت شود – هر یک از این جنبه ها می تواند توسط سازنده گروت توصیه و تأیید شود. یک قالب متراکم باید برای احاطه کردن صفحه ستون ساخته شود. استفاده از هدباکس گروت برای تسهیل جریان گروت به داخل قالب.
 • تکمیل کناره صفحه ستون: گروت سیمانی نیاز به پرداخت هایی دارند که تا لبه صفحه همسطح و در یک شیب پخ شده باشند، در حالی که گروت های اپوکسی را می توان از لبه صفحه مخروطی کرد.

در طول عملیات گروت ریزی صفحه ستون برخی از رایج ترین مشکلاتی که به وجود می آیند عبارتند از:

 • استفاده از گروت نامناسب: مطمئن شوید از گروت مناسب برای هر موقعیت خاص استفاده کنید. اگر از ماشین آلات سنگینی استفاده می کنید که ارتعاش ایجاد می کنند، ممکن است بخواهید از گروت اپوکسی استفاده کنید.
 • فضای خالی در گروت: همیشه گروت را کاملاً مخلوط کنید (یعنی مایعات را قبل از افزودن سنگدانه با هم مخلوط کنید) و اطمینان حاصل کنید که صفحه ستون همسطح است، هدباکس اندازه درستی دارد تا اجازه دهد گروت به درستی جریان یابد.
 • به وجود آمدن ترک در گروت: اگر از گروت سیمانی استفاده می کنید، باید انبساط گروت را در زیر صفحه ستون مدیریت کنید. اگر از گروت اپوکسی استفاده می کنید، به دلیل انقباض ذاتی کم آن، به شرط در نظر گرفتن عمق ریزش، لازم نیست نگران این موضوع باشید.

گروت ریزی پیچ های مهاری چیست؟

چسب کاشت پیچ های مهاری یک جز حیاتی برای مهار میله‌های رزوه‌دار، بولت ها، رولپلاک‌های میلگرد و رولپلاک‌های صاف در بتن، بلوک‌های پر شده با گروت سایر مصالح بنایی غیرمسلح است. چسب کاشت پیچ های مهاری پس از عمل آوری مقاومت و دوام فوق العاده ای را ارائه می دهد و به اطمینان از امن و بسیار ایمن بودن نصب پیچ های مهاری کمک می کند. عمل آوری این محصول در دمای اتاق پس از اختلاط صورت می گیرد. کاربردهای معمولی شامل مهار لرزه ای و مهاربندی و همچنین برای تزریق میله های رولپلاک و میلگردها در تعمیر روسازی های بتنی با عمق کامل است.

گروت ریزی پیچ های مهاری-شرکت مقاوم سازی تکنوپل

مواد گروت برای آب بندی و تکمیل در کاربردهای صنعتی و ساختمانی

گروت ریزی هر قطعه ماشین آلات و تجهیزات در یک محیط صنعتی مستلزم یک فونداسیون و سیستم نصب مناسب برای کاهش ارتعاشات و ناهماهنگی است. پمپ‌ها، ژنراتورها، کمپرسورها، نوار نقاله‌ها، پودرسازها، آسیاب‌ها، محرک‌های سیال، توربین‌ها و غیره همگی باید پشتیبانی مناسب و هم‌ترازی دائمی خود را حفظ کنند تا عملکرد بهینه و هزینه‌های عملیاتی پایین را ارائه دهند.

مواد گروت صنعتی شکاف های بزرگ را پر می کنند و از کف و سایر سطوح و همچنین پایداری موتورها و سایر تجهیزات سنگین محافظت می کنند. گروت اپوکسی و محصولات گروت سیمانی دوام، مقاومت فشاری بالا و عمر طولانی را ارائه می دهند و در عین حال امکان کاربرد سریع و کارآمد مورد نیاز برای نتایج برتر در کف و سایر عناصر ساختاری را فراهم می کنند.

چه چیزی در زمان انتخاب گروت اهمیت دارد؟

هنگام انتخاب گروت باید به پروژه خاصی که روی آن کار می کنیم توجه کنیم. مهم است که اطمینان حاصل کنیم که محصولی را کمتر مشخص نکرده‌ایم، اما همچنین اجازه می‌دهیم از محصولاتی با عملکرد کمتر در برنامه‌های کاربردی کم اهمیت تر استفاده کنیم تا نصب مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد. به عنوان مثال، در حالی که گروت مورد استفاده برای نصب یک توربین گازی چند میلیون دلاری باید عملکرد مشابهی را مانند گروت مورد استفاده در زیر پانل دیواری شیب دار انجام دهد – تفاوت هزینه بین گروت با کارایی بالا و گروت با عملکرد کمتر در مقایسه با هزینه خاموش شدن و تعویض گروت در صورت عدم کارایی گروت زیر توربین ناچیز است. تولیدکنندگان گروت مانند تکنوپل دارای طیف گسترده ای از محصولات گروتینگ هستند تا مشخص کننده ها را قادر سازند تا گروت مناسب را برای کاربرد خاص خود انتخاب کنند. هیچ گروتی وجود ندارد که برای هر کاربرد مناسب باشد – پس چه چیزی برای هر کاربرد مهم است؟

انتخاب گروت مناسب به بارگذاری دستگاه، اندازه بلبرینگ، اندازه شکاف و روش گروت ریزی بستگی دارد. انتخاب نادرست گروت می تواند منجر به خرابی گروت شود. به عنوان مثال، اکثر گروت های سیمانی قادر به مقاومت در برابر بارگذاری مداوم ضربه ای مانند ماشین های ارتعاشی نیستند. گروت های سیمانی در کشش ضعیف هستند و دچار شکست ناشی از خستگی می شوند. این می تواند عواقب جدی بر ایمنی داشته باشد و هزینه اصلاح می تواند صد برابر بیشتر از سود اولیه کوتاه مدت باشد.

گروت های اپوکسی و سیمانی با کیفیت بالا از تکنوپل، طیف گسترده ای از مزایا را برای کاربران در هرکاربردی ارائه می دهد. این بدان معناست که ترکیبات ما می‌توانند ترکیبی از خواص مورد نیاز برای اطمینان از عملکرد آن‌ها در هر محیطی را ارائه دهند – از پر کردن شکاف بتنی و نصب پیچ مهارها گرفته تا آب‌بندی ضد آب و درزبندی سازه های دریایی.

محصولات اپوکسی و گروت سیمانی تکنوپل با ارائه گروت ریزی در ضخامت بالا و گیرش سریع، ویژگی های زیر را برای ارائه حداکثر کارایی در هر کاربرد ارائه می دهند.

 • عدم انقباض؛ اطمینان از تماس و اتصال کامل سطح
 • دوام و ماندگاری بالا
 • استفاده سریع و احت
 • برای بارگذاری با لنگرهای بزرگ طراحی شده است
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی و خوردگی
 • عملکرد خود ترازی
 • قوی تر از بتن
 • حالت پلاستیکی و درجه غلظت قابل روان
 • خزش کم تحت بارهای دائمی
 • مقاوم در برابر بارهای دینامیکی تکرار شونده

گروت ریزی مشین آلات-شرکت مقاوم سازی تکنوپل

مشاوره درباره انتخاب گروت

همه این ها به شما یک نقطه شروع برای کمک به انتخاب گروت می دهد. شما همیشه باید به دنبال مشاوره مهندس متخصص باشید و اگر نیاز به توضیح دارید از سازنده بپرسید.

تیم مواد شیمیایی بتن در شرکت تکوپل دانش کاملی از محصول دارد و می تواند به شما در انتخاب گروت مناسب برای کاربرد مورد نظرتان کمک کند. شما می توانید گروت های اپوکسی و سیمانی ما را با اطمینان مشخص و نصب کنید زیرا متخصصان شرکت تکنوپل خدمات زیر را ارائه می دهند:

 • کمک در انتخاب محصول و مشخصات
 • راهنمایی فنی
 • مستناد در مورد جایگذاری مناسب
 • پشتیبانی پیمانکار در محل برای اطمینان از اختلاط و قرار دادن مناسب

امروز با بازدید از وب سایت تکنوپل با تیم دوستانه ما در تماس باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل