برای اتصال صلب یک صفحه تخت ماشین به پی بتنی آن، به یک راه حل مناسب برای تزریق و بسته بندی نیاز دارید. گروت ها به پر کردن شکاف هایی که همیشه در این سازه های بتنی رخ می دهد کمک می کند. آن ها بدون حفره قرار می گیرند تا یک اتصال دائمی و پایدار با بستر ایجاد کنند. به عنوان محصولات تزریق، می توان از آن ها برای اتصال مطمئن اجزای بتنی پیش ساخته نیز استفاده کرد.

بسته به مواد مورد استفاده، انواع مختلفی از تزریق، تزریق بر پایه سیمان و گروت بر اساس رزین اپوکسی وجود دارد.

آیا با این سوال روبرو هستید که بین گروت اپوکسی یا گروت سیمانی انتخاب کنید؟ همیشه بهترین کار این است که نوع مناسب گروت را برای خود انتخاب کنید. اما کدام یک را باید برگزینید؟ گروت اپوکسی یا سیمانی؟ برای کمک به شما در پاسخ به این سوالات و موارد دیگر، در اینجا یک دستورالعمل کامل در مورد نحوه انتخاب ماده تزریق مناسب ارائه شده است.

گروت اپوکسی چیست؟

گروت اپوکسی درجه صنعتی ترکیبی است که از رزین اپوکسی ترکیب شده با سنگدانه. ماده به دست آمده مقاومت بسیار خوبی در برابر آسیب و تخریب ناشی از خوردگی شیمیایی، گرما، رطوبت، لرزش، بارگذاری دینامیکی مکرر و سایر تنش های عملیاتی و محیطی از خود نشان می دهد. این ویژگی ها آن را برای استفاده در زیر صفحات پایه ماشین آلات پردازش و سایر تجهیزات سنگین مورد استفاده برای مقاصد صنعتی بسیار مناسب می کند زیرا دوام و طول عمر آن کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که واحدها به طور ایمن بر روی صفحات تنها چسبیده به پی بتنی نصب می شوند.

گروت اپوکسی درجه صنعتی مقاومت خوبی در برابر ضربه و بارگذاری ارتعاشی در برابر مواد لاستیکی تقویت شده از خود نشان می دهد و تحت شدیدترین بارهای ضربه ای لایه لایه نمی شود.

انواع مختلفی از گروت اپوکسی موجود است شامل:

کاربرد گروت اپوکسی

گروت اپوکسی محصولی با مقاومت بالا و بدون انقباض و مناسب برای تزریق می باشد:

 • صفحه های باربر پل
 • پایه ماشین آلات
 • تثبیت بولت و مهار
 • تزریق زیر تجهیزات، شامل ماشین آلات ضربه ای و ارتعاشی سنگین، موتورهای رفت و برگشتی، کمپرسورها، پمپ ها، پرس ها و غیره.
 • پر کردن حفره ها در بتن

مزیت گروت اپوکسی

 • بعد از ساعت کوتاهی آماده بارگذاری است
 • مقاومت فشاری و برشی خیلی بالا
 • ظرفیت باربری استاتیکی و دینامیکی بالا
 • کاهش ارتعاشات
 • خصوصیات روانی مناسب حتی در لایه های نازک
 • مناسب برای هر دو بستر خشک و مرطوب

گروت اپوکسی-شرکت مقاوم سازی تکنوپل

گروت سیمانی چیست؟

گروت سیمانی یک گروت از پیش مخلوط شده و بدون انقباض است که برای کاربردهایی که به یک گروت مقرون به صرفه با روانی و مقاومت کافی نیاز است توسعه یافته است. این ماده در حالت اولیه به عنوان یک گروت جاری شونده طراحی شده است اما می تواند در بسته بندی پلاستیکی یا خشک نیز استفاده شود. این بر اساس سیمان پرتلند خاص انتخاب شده، سنگدانه ها و مواد افزودنی درجه بندی شده است.

گروت سیمانی در گرید های مختلف در دسترس است شامل:

کاربرد گروت سیمانی

 • زیر ماشین آلات و صفحات پایه
 • گروت ریزی ریل ها و تکیه گاه پل ها
 • تثبیت بولت ها
 • پر کردن فضای خالی

مزیت گروت سیمانی

 • هدف اصلی گروت مناسب برای استفاده در محدوده دمایی 5 تا 25 درجه سانتی گراد است
 • برای حداکثر تطبیق پذیری، می توان آن را پمپ کرد، ریخت، ماله کرد یا به صورت خشک بسته بندی کرد
 • خصوصیات روانی مناسب، مناسب برای اکثر صفحه ستون ها
 • قابل اجرا در ضخامت های 10 تا 100 میلی متر
 • مخلوط کردن درکارخانه برای حداکثر کنترل کیفیت و اجتناب از خطاهای در محل
 • مقاومت اولیه ونهایی بالا
 • توسعه

گروت سیمانی-شرکت مقاوم سازی تکنوپل

چگونه تشخیص دهید چه زمانی باید از گروت سیمانی یا اپوکسی استفاده کنید؟

تفاوت بین گروت سیمانی و اپوکسی بیش از ترجیح شخصی یا برچسب قیمت است. در حالی که بیشتر مقالات زمینه های تجاری سبک را پوشش می دهند، ما بر روی کاربردهای صنعتی تمرکز خواهیم کرد. در یک محیط صنعتی، این محصولات برای پر کردن فضای خالی بین پی بتنی و برخی مواد دیگر، مانند صفحه ستون نوعی تجهیزات سنگین یا یک تیر تکیه گاه عمل می کنند.

در کاربردهای صنعتی سنگین مانند پل‌ها یا کارخانه‌های پتروشیمی، انتخاب درست، تفاوت بین موفقیت راحت و شکست ویرانگر و پرهزینه را به وجود می آورد. مانند بسیاری از انتخاب ها در ساخت و ساز، انتخاب گروت با دقت بالا و مناسب همگی به پرسیدن سوالات درست در مورد نیازهای خاص پروژه شما بستگی دارد.

تفاوت گروت اپوکسی و سیمانی_شرکت مقاوم سازی تکنوپل

چگونه باید گروت‌ را مخلوط کنید؟

همه گروت ها زمان و روش های اختلاط توصیه شده ای دارند، اما در مورد تنظیم جریان، تفاوت‌های مهم و جهانی وجود دارد:

برای سیمان، مقدار آب اضافه شده به مخلوط، جریان را تعیین می کند. همیشه حداکثر مقدار آب گروت را بررسی کنید و هرگز از آن تجاوز نکنید، زیرا انجام این کار عملکرد آن را به خطر می اندازد.

جریان گروت اپوکسی با مقدار سنگدانه در مخلوط تعیین می شود. هنگام اختلاط اپوکسی مراقب باشید از ایجاد حباب هوا جلوگیری کنید زیرا بر مقاومت محصول تأثیر می گذارد. به گروت اپوکسی آب اضافه نکنید، زیرا این کار باعث غیرقابل استفاده شدن آن می شود.

برخی از محدودیت های دما و رطوبت هر کدام چیست؟

گروت سیمانی می تواند دماهای کاری بالا تا 400 درجه فارنهایت را تحمل کند، اما بسیاری از آن ها در طول کاربرد به محدوده 50 درجه فارنهایت تا 90- درجه فارنهایت محدود می شوند. دوغاب های سیمانی فقط در صورتی به درستی چسبانده می شوند که بسترSSD اشباع یا خشک باشد. هنگام عمل آوری، حتماً شانه‌های در معرض دید را با پارچه‌های خیس، گونی خیس یا نوعی ماده عمل آورنده بپوشانید.

از طرف دیگر، گروت اپوکسی‌ می‌توانند عمل آوری در هوا را انجام دهند، به این معنی که به هیچ یک از پوشش‌های بالا برای عمل آوری نیاز نداشته و ههمچنین به بستر SSD هم نیاز ندارند. بلکه باید گروت اپوکسی را روی سطح خشک بمالید. این گروت ها همچنین در هر دو کاربرد (60 درجه فارنهایت تا 90- درجه فارنهایت) و در حین کار (تا 140 درجه فارنهایت) محدوده دمایی کمتری دارند. این باعث می شود آن ها برای تنظیمات دارای گرمای شدید مانند ریخته گری که در آن گروت ممکن است قوام خود را از دست بدهد و اجازه دهد صفحه ستون جابجا شود، کمتر مناسب باشند.

نقاط قوت هر کدام چیست؟

می توانید با افزودن سنگدانه، دامنه گروت‌های سیمانی را برای کاربردهای عمیق تر افزایش دهید. گروت اپوکسی همچنین دارای دامنه جریان بالاتری نسبت به گروت های اپوکسی هستند، به این معنی که می توانند دورتر و در مکان های تنگ تر جریان پیدا کنند.

گروت‌های اپوکسی برخلاف گروت های سیمانی کم تر ترک می‌خورند. این مزیت باعث می شود از این گروت برای کار با تجهیزات چرخشی یا فشرده سازی که بر روی پی های آنها تکان می خورند ایده آل باشند. گروتهای اپوکسی قوی تر از گروت های سیمانی هستند و در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند و برای کاربردهایی مانند پتروشیمی ایده آل هستند.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل